Kontakt

Det trevligaste sättet att komma i kontakt med Mölndals Hundsällskap är att åka upp till klubben en söndag strax innan 11.00. Ta gärna med din hund och prova på att gå med på en söndagspromenad och träffa trevliga människor och hundar. Då har du möjlighet att bekanta dig med den speciella anda som finns i klubben. Har du frågor eller synpunkter är du välkommen att höra av dig vem som helst i styrelsen, kassören eller kursansvarig, beroende på vad ni har för frågor. Skicka gärna E-post till mailadresser som står nedan.

  • Koordinater (lat, lon): N 57◦ 35.500´, E 12◦ 3.684´

Adress:
Tullbomsvägen 5
437 41 Lindome


MHS Styrelse 2018 

  • Ordförande
    Tf. ordföranden blir fram till höstens medlemsmöte Lenka Sjödin och Berit Claesson som nås på mejladresser nedan.
  • Sekreterare
    Nicke Kaatman, mhshundsallskap@gmail.com
  • Adjungerad kassör
    Stig Andreasson
    stig@se-konsulting.se
  • Ledamöter
  1. Lenka Sjödin, lenkasjodin@gmail.com
  2. Camilla Kaneflo, kaneflo@gmail.com
  3. Berit Claesson, beritclaes@yahoo.se
  4. Mats Honnér, mobile.mats@gmail.com
  • Suppleanter: Kicki Roding, Tina Nilsson
  • Revisor
    Per-Olof Pettersson
  • Revisorssuppleant
    Irene Söderlund

Kurs och medlemsansvar
Lina Dahlman: info@molndalshundsallskap.se

  • WebbansvarNicholas Kaatman och Lina Dahlman
  • Valberedning: Eva Boberg, 4boberg@gmail.com
  •                          Göran Telhage, gtelhage@yahoo.se
  •                          Lina Dahlman, linada96@gmail.com

 

Ansvariga kontaktpersoner: 

  • Uthyrning: Nicke Kaatman, mhshundsallskap@gmail.com
  • Inköp: Håkan Andersson
  • Nycklar: Göran Andersson, goran451@yahoo.com
  • Agilitysektor: Helen Lehto, lehto.helen@gmail.com
  • Lydnadssektor: Cia Dyrssen, cia.dyrssen@swipnet.se
  • Rallylydnadssektor: Camilla Kaneflo, kaneflo@gmail.com  

 

 

 

 


Visa större karta